Aktualności

2014-09-30 21:21:35

Jak zarabiać na ruchu przychodzącym?

Współtwórca VoipExchange.eu rozwiewa wątpliwości i przedstawia możliwości generowania dodatkowych przychodów na ruchu przychodzącym jakie stwarza platforma giełdowa.

2014-05-14 12:34:34

Milion w miesiąc

VoipExchange.eu, platforma hurtowego handlu ruchem telekomunikacyjnym raportuje przekroczenie magicznej granicy miliona obsłużonych minut połączeń w ciągu pierwszego miesiąca komercyjnej działalności.

Architektura platformy

Platforma VoipExchange.eu została stworzona od podstaw jako system który zapewniać ma wysoką wydajność i bezawaryjność działania. Dzięki zastosowaniu rozwiązań cloud computing udało się osiągnąć możliwość nieograniczonego skalowania wydajności platformy i szybkiego reagowania na rosnące zapotrzebowanie na usługi. Dostępność mocy obliczeniowej i pasma łącz „na żądanie” pozwala w krótkim czasie dostosowywać pojemność całej platformy i umożliwia szybkie skalowanie wydajności zarówno w dół jak i w górę. Elastyczność cloud computingu pozwala także ograniczać koszty własne związane z funkcjonowaniem platformy i przekładać te oszczędności na niskie opłaty za korzystanie z usług.

Platforma VoipExchange.eu korzysta ze sprawdzonych protokołów komunikacyjnych:

  • SIP 2.0 dla sygnalizacji
  • RTP dla mediów

Przezroczystość kodeków – realizacja połączeń dowolnym kodekiem obsługiwanym przez obie strony połączenia

Platforma składa się z trzech zasadniczych części:

Panel online

Konfiguracja usług, przeglądanie ofert, kryteria zakupu i sprzedaży

System transakcyjny

Kojarzy kupujących i sprzedających, automatycznie wybierając najlepsze oferty

Platforma VoIP

Odpowiada za fizyczną
realizację połączeń